Archivace

Archivace je velmi důležitá a se skartací přímo souvisí. Místo, kam můžeme ukládat dokumenty, není nekonečné, a ne všechny dokumenty můžeme skartovat. O některých ještě sami nevíme, jestli je ještě někdy budeme potřebovat, a některým třeba může běžet ještě skartační lhůta. Když ještě dokumentu skartační doba neuběhla, tak musíme dokument ještě archivovat. Může trvat třeba 10 let, takže se nejedná o krátkou dobu. Když už se snažíme pro největší bezpečnost dokumenty správně skartovat, tak je dobré dávat si pozor i na bezpečnost při archivaci.


Pokud máte bezpečný archiv, tak je všechno skoro dobré, jen si musíte dávat pozor při převozu, nebo v době, kdy dokument ještě v archivu není, ale je uschovaný někde jinde. K tomu nám můžou posloužit bezpečnostní kontejnery. Ty jsou vyrobeny přesně pro tyhle situace. Můžou být malé i velké, takže je můžete mít doma, v kanceláři, na chodbě ve firmě. Všechny jsou ale udělané, tak aby byly maximálně bezpečné. To znamená ve většině případů, že mají na vrchu jen jeden otvor na vkládání dokumentů, potom bezpečnostní zámek a nakonec jsou ještě vybaveny kolečky, aby se s nimi dalo jednoduše manipulovat, když slouží třeba právě k přesunu dat.


V případě, že na tu archivaci prostě nemáte místo anebo si chcete zase ušetřit čas a práci, to můžete nechat zase na jiné společnosti. Jak už jsem zmiňoval v části „Kdo skartuje“, společnost REISSWOLF nabízí ke skartaci také archivaci, takže se o vše postará za vás. V tom případě se už nemusíte bát o tu bezpečnost, protože REISSWOLF má všechno zajištěné včetně dopravy. Používají speciální zabezpečené dodávky, takže je o vše postaráno už od dopravy.

 

Archivace – co se děje s vašimi dokumenty

Copyright (c) 2013  REISSWOLF, Developed by 5Q.