Kdo skartuje

Dnes už se dá říci, že neskartují jen malé společnosti. V souvislosti se skartací se společnosti nědělí podle velikosti, nebo podle zaměření. Dnes už je skartace nevyhnutelná pr mnoho firem. Například když se zamyslíme nad tím, s jakými daty pracují banky. Nebo jaké dokumenty banky archivují. Takové dokumenty se musí co nejbezpečněji archivovat a pak také skartovat. Určitě by byl velký problém, kdyby unikly informace, které by se týkaly zákazníků a jejich financí. To by byl samozřejmě ještě mnohem horší případ, než kdyby unikl nějaký seznam s jejich kontakty. Tím se ale samozřejmě nijak nezlehčuje situace s takovými seznamy. Musejí se skartovat úplně stejně. Úplně stejně se musí hledět i na jejich archivaci. Více o archivaci si můžete přečíst v části „Archivace“.


Nejdůležitější skartace je tedy asi likvidace bankovních dokladů, dokumentů na poštách a na různých dalších úřadech. Neméně důležité je ale skartování pro jiné společnosti. Dnes je také už celkem běžné, že lidi skartují dokumenty i u sebe doma. Využívají se k tomu speciální přístroje. Jsou to tzv. skartovačky. Existuje spousta typů skartovaček. V domácnostech se právě nejvíc využívají asi takové menší praktické, které skartují klasický papír. Tyto skartovačky se využívají i v kancelářích. Pak je samozřejmě spoustu i větších typů, a také různých jiných typů, které skartují i něco jiného než papír. Existují skartovačky, které skartují i paměťové nosiče anebo třeba karton.


Nic z toho ale není nutné. Pokud si nechcete nic takového pořizovat anebo by vám to nestačilo, tak existují společnosti, které se zabývají právě skartací. Společnost REISSWOLF nabízí skartaci a k tomu i archivaci. Můžete si tedy nechat odvézt dokumenty a nechat je skartovat. Tím získáte spoustu času, který byste jinak ztratili. REISSWOLF nabízí dopravu dokumentů po celé České republice a zdarma.

 

Více informací na téma skartace a REISSWOLF.

 

Archivace – co se děje s vašimi dokumenty

Copyright (c) 2013  REISSWOLF, Developed by 5Q.